Szczotki do włosów dla niemowląt

Czesanie może być dla niemowlaka przyjemne i należy je praktykować codziennie. Dlatego koniecznie trzeba sięgnąć po szczotki i grzebyki do włosów z oferty naszego sklepu babyville.pl. To produkty, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających rodziców, gdyż nie będą podrażniać skóry głowy dziecka.

 

 

  • promocja
  • promocja

Wybierz praktyczny zestaw szczotek i grzebyków do włosów, aby walczyć z ciemieniuchą

W ofercie sklepu dostępne są szczotki i grzebyki do włosów, które sprawdzą się do wyczesywania ciemieniuchy. Jak wiadomo jest ona częsta u dzieci w wieku 2-3 miesięcy. Jest to łagodne łojotokowe zapalenie skóry, które zazwyczaj ustępuje samoistnie. Pojawiające się łuszczące płatki skóry, na skutek nadmiernie wydzielanego łoju w okolicach ciemiączka, można usuwać. W tym celu należy sięgnąć po szczotki i grzebyki do włosów. Można usunąć żółtawe łuski na skórze głowy, stosując delikatny masaż szczotką z naturalnym włosiem o odpowiedniej twardości. Z kolei włoski warto wyczesywać grzebieniem. Czesanie można stosować w połączeniu z preparatami zmiękczającymi łuskę. Wystarczy na około 30 minut przed kąpielą nałożyć na skórę głowy oliwkę, a następnie wyczesać miękką szczotką łuski. Potem trzeba umyć głowę i włoski szamponem dla niemowląt i wyczesać je grzebieniem, a następnie delikatnie osuszyć.

 

Dlaczego warto zdecydować się na szczotki z naturalnym włosiem i grzebyki do włosów?

Zestawy szczotek i grzebyków do włosów są niezwykle funkcjonalne. Można bowiem dbać o higienę skóry głowy dziecka kompleksowo. Szczotki zapewniają delikatny masaż, natomiast grzebyki lepiej rozczesują pasma, nie powodując przy tym bolesnego ciągnięcia. Szczotki z naturalnym włosiem zapewniają odpowiedni peeling skóry głowy, nie są ani za miękkie, ani za twarde. Jednocześnie masowanie skóry głowy może być dla dziecka odprężające. Dzięki grzebykom można oczywiście pozbyć się kołtunów, w końcu niektóre niemowlaki mają naprawdę gęste włosy. Oczywiście istotne znaczenie ma rozczesywanie włosów stopniowo, tak aby nie powodować bólu i płaczu dziecka. Grzebyki mają odpowiedni rozstaw zębów, z kolei szczotki są gęsto pokryte włosiem. Co ważne, naturalne włosie jest antystatyczne, dlatego włoski dziecka się nie elektryzują. Wybierając akcesoria pielęgnacyjne do włosów, można zdecydować się także na zestaw szczotek o różnym stopniu twardości.



 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl