Sztućce do nauki jedzenia

Już od szóstego miesiąca życia wprowadza się dziecku stałe pokarmy. Można również stopniowo uczyć dziecko używania łyżeczki do jedzenia. Sztućce dostępne w naszej ofercie są niezwykle ergonomiczne i zapewniają łatwość chwytu nawet malutkiemu dziecku. Są ponadto lekkie i wykonane z bezpiecznego materiału, dlatego warto je wybierać.

 

KIDODO Silikonowa łyżeczka NIEBIESKA RYBKA KIDODO Silikonowa łyżeczka NIEBIESKA RYBKA
Producent: KIDodo
Cena: 9,20 zł 23,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
KIDODO Silikonowa łyżeczka RÓŻOWA RYBKA KIDODO Silikonowa łyżeczka RÓŻOWA RYBKA
Producent: KIDodo
Cena: 9,20 zł 23,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
KIDODO Silikonowa łyżeczka ZIELONA RYBKA  KIDODO Silikonowa łyżeczka ZIELONA RYBKA
Producent: KIDodo
Cena: 9,20 zł 23,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Mombella Łyżeczka silikonowa 2 szt. BLUE Mombella Łyżeczka silikonowa 2 szt. BLUE
Producent: Mömbella
Cena: 17,50 zł 35,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Mombella Łyżeczka silikonowa 2 szt. PINK Mombella Łyżeczka silikonowa 2 szt. PINK
Producent: Mömbella
Cena: 17,50 zł 35,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Sztućce do nauki jedzenia – co mamy do wyboru?   

Pierwszym sztućcem do jedzenia powinna być łyżka. Bez wątpienia sztućce muszą być dla dziecka łatwe w użytkowaniu, by samodzielnie mogło jeść posiłek. Dziecko w ten sposób może doskonalić swoją koordynację ruchową. Łyżeczki do karmienia mają odpowiednią budowę, gdyż ich główki są odpowiednio wyprofilowane, co ułatwia dziecku trafienie do buzi. Przede wszystkim są one lekkie, a wszystko dzięki temu, że wykonane są z wysokiej jakości silikonu. Jest to materiał, który w żadnym wypadku nie reaguje z żywnością. Jest pozbawiony szkodliwych substancji takich jak BPA, ftalany czy ołów, nikiel i chrom. Łyżeczki mogą służyć do próbowania pierwszych produktów w formie musów, zup, a także pokarmów pokrojonych na małe kawałki. Łyżeczki mogą mieć różnorodne kształty, a także wielkości. Takie sztućce to prawdziwe must have już od szóstego miesiąca życia dziecka.     

 

Dopasuj sztućce do talerzyka lub miseczki do karmienia niemowląt i stwórz funkcjonalny komplet

Sztućce do nauki jedzenia powinny być dla dziecka atrakcyjne pod względem wizualnym, podobnie jak same posiłki. Tylko wtedy się nimi zainteresują i będą z chęcią ich próbować. Zatem ważne jest nawet dopasowanie talerzyka, czy miseczki do karmienia i sztućców do nauki jedzenia. Można wybrać silikonową łyżeczkę w tym samym kolorze co talerzyk. Do talerzyka w kształcie rybki można dopasować łyżeczki w takim samym kształcie. Ciekawym wyborem rozwijającym motorykę, ale i wpływającym na rozwój sensoryczny dziecka są łyżeczki z wypustkami, które dziecko może badać swoimi paluszkami i które mogą ułatwiać także pewny chwyt. Silikonowe łyżeczki można myć w zmywarce. Materiał jest odporny zarówno na niską, jak i wysoką temperaturę, zatem przy użyciu łyżeczki kilkumiesięczne dziecko zje ciepłą zupę bez obaw o zniszczenie czy rozwarstwienie materiału. W przypadku zauważenia jakichkolwiek oznak uszkodzenia po myciu sztućców należy sięgnąć po nowe. Sztućce do nauki jedzenia pozwolą dziecku w krótkim czasie opanować samodzielne spożywanie posiłków.       

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl